Fakty po Faktach

Minister Piotr Gliński ma ostatnią szansę, żeby dotrzymać słowa, bo to była jego propozycja, żeby zrobić konkurs. On obiecał pozostałym założycielom muzeum, czyli miastu Warszawa i stowarzyszeniu ŻIH, że mianuje tego, kto taki konkurs wygra. Wygląda na to, że albo od samego początku chciał ich wywieść w pole, albo po prostu potem nie dotrzymał słowa z jakichś powodów, których nigdy nie ujawnił – tak w "Faktach po Faktach" prof. Dariusz Stola, były dyrektor Muzeum POLIN, skomentował wygraną w konkursie na dyrektora muzeum i brak nominacji ze strony ministra Glińskiego.

- Bardzo martwię się o przyszłość Muzeum POLIN, które było nieprawdopodobnym sukcesem Polski i instytucją, która zdobyła czołowe nagrody europejskie, przyciągała miliony ludzi i była chyba największym atutem Polski w takich właśnie sporach o przeszłość, a zwłaszcza bolesną przeszłość, na forum międzynarodowym. Mam wrażenie, że ten atut tracimy – dodał.

Wcześniej o brexicie, przyszłości Polski w unijnych strukturach, ustawach sądowych i nowym szefie Platformy Obywatelskiej Piotr Marciniak rozmawiał z Andrzejem Olechowskim, byłym szefem MSZ i współtwórcą PO.